Bli medlem
Vill du bli medlem?
Fyll i formuläret för att lämna din anmälan om medlemskap. Medlemsavgiften är 145 kr, varav 30 kr till RFS Riks, och inbetalas i samband med din anmälan via:
1. Bankgiro: 776-2495
2. Swish: 123 068 7319
Om du blir medlem efter den 1 oktober så gäller den inbetalda medlemsavgiften även för nästkommande år.
Meddela oss gärna inom vilken gren du är verksam.
Ansvarsförsäkringen som är viktig för God Man och Förvaltare kostar 205 kr betalas samtidigt som medlemsavgiften. Den som vill ha ansvarsförsäkringen behöver även fylla i sitt personnummer nedan (första sex siffrorna). Mer information om ansvarsförsäkringen finns hos RFS.
Läs om vad medlemskap i en lokalförening inom RFS kan ge på förbundets sida.
Om medlemsregistret
När du registrerar dig som medlem sparas personuppgifterna i lokalföreningens och Riksförbundet frivilliga samhällsarbetares, RFS, medlemsregister och du accepterar att dina uppgifter registreras. Personuppgifterna används enbart till medlemshantering och informationsutskick. Medlemsregistret hanteras både av registeransvariga personer i respektive lokalförening samt av RFS. Läs mer om medlemsregistret.