Om RFS

Om RFS

Kontakta oss

Välkommen att kontakta RFS kansli! Som medlem är du välkommen att höra av dig till RFS ombudsmän för stöd och rådgivning.


Kansliet har telefontid på vardagar 09:00 – 16:00. Lunchstängt 12.00-13:00.

Frågor inom godmansområdet mejlas till godmansfragor@rfs.se

Kontakt till förbundsstyrelsen, valberedning och revision.

Kontaktuppgifter
Riksförbundet frivilliga samhällsarbetare, RFS
Frejgatan 75
113 26 Stockholm
Tel: 08-556 068 30
E-post: info@rfs.se

Bankgiro: 5611-4929 
Organisationsnummer: 802004 – 4072
Fakturaadress: RFS c/o Brain Accounting AB
Box 2070
103 12 Stockholm
Faktura per e-post skickas till: leverantor@brainaccounting.se


Personalen på kansliet

 

Gunilla Sundblad

Förbundssekreterare, Tel: 08-556 068 31, 070-914 87 32
gunilla.sundblad@rfs.se

 


Helene Ericsson

Kanslisekreterare, Tel: 08-556 068 30, 073-512 72 75
helene.ericsson@rfs.se

 


Minna Nyman Sabbadini

Kommunikatör, Tel: 08-556 068 35, 073-502 32 36
minna.nyman.sabbadini@rfs.se

 


Thomas Karlsson

Visionsrumssamordnare, Tel: 08-556 068 34, 073-502 66 10
thomas.karlsson@rfs.se

 


Elin Molander

Projektledare Min rätt – Din roll, godmansområdet, Tel 08-556 068 36, 076-029 83 03
elin.molander@rfs.se

 


Sini Teng

Projektledare, ombudsman för frivilliga samhällsarbetare, Tel: 08-556 068 37, 076-337 30 46
sini.teng@rfs.se

 


Jennie Östlund

Ombudsman för frivilliga samhällsarbetare, Tel: 08-556 068373, 070-723 99 00,
jennie.ostlund@rfs.se